Free Fish cup 2018

03.07. 2018

Máme za sebou další setkání Freefišáků spojené se závodem. Jako každý rok jsme z vybraných peněz zaplatili rybník, poháry a o vše ostatní si zahráli. Díky tomu jsou ceny oproti startovnému jinde než na běžných závodech. Letos slaví firma Free Fish 10 let, tak jsem na oslavu koupil sud piva, uzenou kýtu a sešli jsme se už ráno. Pokecali jsme, najedli se, dali pár piv a v jednu hodinu jsme šli losovat. Letos jsem místo cen vítězům dal hned na začátku každé dvojici dva druhy právě testovaných koulí Kreveta/švestka a Krill. Po losování jsme měli 3 hodiny na nachystání věcí, takže úplně na pohodu. Já s Pavlem jsme nechali odlosovat ostatní a zbylo na nás místo č. 3.

alt

alt

Jako každý rok jsem se zúčastnil závodu a zároveň dělal rozhodčího, stejně jako Žižka, který mi s vážením pomáhal. Rybník Božejov je na konání takové akce úplně perfektní. Pěkné prostředí, není přerybněný, tudíž se ryb nechytají tuny, ale jsou pěkné, pěkně stavěné. Minulý týden bylo na červen velmi chladno a deštivo. V pátek se udělalo horko, což mělo za následek, že ryby byly u hladiny a vyhřívaly se. Loni se první ryby chytly během hodiny. Letos ještě o půlnoci nebyla chycená ryba. To už jsem měl vážně strach, aby se něco nachytalo. Přece jen necelé dva dny, co trvá závod, není dlouhá doba. Naštěstí se k ránu udělalo chladno a od tří od rána se začaly ryby tahat. Prvního kapra chytil Jarýsek a byl odměněn litrem jindřichohradeckého rumu. Následovaly další ranní úlovky, Pavlis chytil pěkného šupináče na smráďu, Ondra se rozchytal hned několika šupináčema, Honza chytil prvního kapra 10 kg na jednu 16mm kuličku Ostrého zimního lososa, Zdenda chytil kapříka z úseku, kde to moc nebralo i já jsem chytil jednoho menšího kouska.

alt

První ryba závodu.

alt

alt

alt

 

 

 

 

alt

alt

alt

Odpoledne přišel neskutečně bojovný kapr Honzovi. Půlka rybníka sledovala s napětím dlouhý boj na jehož konci byl dlouhán 97 cm 15,8 kg. Byl to i největší kapr závodu. Zachutnalo mu boilies Konopí, ovoce s AK Scopex 20 mm s 14 mm popkou Brusinka.

alt

Odpoledne se za námi přijel podívat Fredy, kterému práce nedovolila se plně zúčastnit. Přinesl alespoň štěstí Milanovi, který chytil velkého amura.

alt

Večer při setmění chytil Zdeněk kapra 10,7 kg a tím odstartoval noční jízdu. Hlavně mojí noční jízdu na kole. :-) Sem, tam za úlovky po celém rybníku. Některé byly menší, některé stály za to. Milan chytil na Smraďocha lysce 13,5 kg, Jarýsek šupíka 11,9 na Total natural, mě se také rozezněl příposlech a byl z toho krásný kapr 13,9 kg na švestku, Lukáš pořádného lysoně na Zelenou oliheň, nad ránem vytáhl Pavel 12,2 kg šupíka na Total natural a další a další úlovky.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Ráno záběry neustávaly a bylo to velmi vyrovnané. Spousta kluků měla jednoho kapra kolem 10 kg, někteří zase více malých. Tahaly se další a další kapři. Mě zabral ještě na mraženku Totálu jeden kulatý šupík 11,6 kg.

alt

alt

alt

Chlapi z Moravy se snažili a poslední ráno ještě zabodovali.

 

 

alt

alt

Honza s Pavlem u chatky č.4 ještě chvíli před koncem vytáhli kapry přes 10 kg.

alt

Úplně poslední kapr závodu čvrt hodiny před koncem.

Počítali se 4 největší kapři. Jarýskovi a Ondrovi jsme už od rána přepisovali nejmenší kapry za větší. Až do samého konce ve 12 hodin se chytali pěkný kapři a bylo to velmi vyrovnané. Nakonec jsem o kousek vyhrál, ale myslím, že trvat závod o hodinu nebo dvě déle, tak by bylo vše jinak. To jsem se ani nijak extra nesnažil. Nastražil jsem testovanou Krevetu-švestku a mraženku Total naturalu řádně zalitou Natural džusem, nahodil, nakobroval a věnoval se závodu. A to jsem loni nechytil nic. :-) Bylo mi to trochu blbý vyhrát závod, který pořádáme, ale jak řekli chlapi, startovné jsem platil, ryby chytil, tak co. :-) Těsně za mnou na druhém místě byl Ondra Filip a na třetím místě Jarýsek. Tetování v hodnotě 2000 Kč a trofej za největší rybu si odnesl Honza Michálek. 2x burger od Big poppa za nejúspěšnější molo vyhráli Ondra Filip a Libor Šibor. A losovanou cenu útěchy 1l Moravské domácí slivovice už ani nevím kdo.

alt

Z boilies na závodě nejvíce ryb nachytal Total natural s AK Červ. Největší ryba se chytla na Konopí, ovoce s AK Scopex. Největší překvapení bylo kolik kaprů nachytala Kreveta-Švestka. To mě jen utvrdilo, že verze 6. s lehkou dávkou chilli, je ta pravá. Další testovaná novinka z levné řady boilies Krill se na závodě také pokřtila. Jinak nezklamala ani klasika jako Červený játrový losos, Smráďa nebo Ostrý zimní losos.

alt

Mraženka Total naturalu čerstvě Zalitá natural džusem. Neexistuje nechutnější záležitost na kapry, přesto je to často můj favorit.

 

Bylo to pohodové setkání fajn party lidí. Počasí nám vyšlo, ryb se nachytalo nakonec také dost.

Děkuji všem zúčastněným, někteří vážili skutečně dlouhou cestu. Zvláštní dík patří Žižkovi, že dělal rozhodčího a postaral se o kýtu, Gabovi, že vzal centrálu a Wojtovi za pípu. Nesmím zapomenout na majitele Božejova za poskytnutí rybníka pro konání. Poskytnutí rybníka si vážíme a o ryby jsme pečovali s maximální péčí. Ve dne, v noci jsme okamžitě byli u úlovku, většinou ještě před podebráním. Božejov, pro lidi, co mají rádi pěkné prostředí a klid, můžeme doporučit.

Těším se na podzimní setkání a další společné akce!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.