Rodinná dovolená na Slovensku.

14.10. 2019

Letos jsem podnikl dvě výpravy na chaty, aby se mnou mohla jet i Lucka s Vaneskou. Obě se vydařily na výbornou. První směřovala na Lipno, o té už jsem se s vámi podělil, a druhá na Slovensko.

 

Na Slovensku mají na všech svazových vodách lov nonstop ještě v říjnu. Díky tomu, že to mají plošně, nevzniká tlak na určité vody. Rybáři jsou spokojení a nevšiml jsem si, že by měli na Slovensku nebo ostatně kdekoliv v Evropě, kde se všude nonstop loví, ve vodách méně ryb než v ČR. To můžeme slovenským rybářům jen závidět. Ono kord když jedete s rodinou a přes den jezdíte na výlety a chcete se jim věnovat, tak ještě v noci stahovat pruty, to už postrádá smysl.

Krásnou chatu, lépe řečeno vilu, jsme měli zamluvenou na týden od půlky září. Měl jsem strach, jak se tam s mým vybavením a krmením vůbec dostaneme, ale nakonec jsme se vešli i s mými rodiči do jednoho auta s károu. Cesta proběhla v pohodě a za 4 hodiny jsme byli na místě. Nejdříve jsme zašli na pivo a jídlo do restaurace u jezera a pak už na chatu. Chata krásná, jezero nádherně čisté, neváhal jsem vteřinu a začal rozbalovat věci. Loď byla u chaty k zapůjčení, takže jsem nemusel tahat člun. Když foukalo a mě to s půjčenou lodí 3,6m točilo, kam chtělo, tak jsem si ještě na člun vzpomenul. :-) Zkrátka nic lepšího než klasický úzký nafukovací člun 2,7-3 m vymyslet nejde.

Krmení jsem měl s sebou jako vždy jen boilies. Vzal jsem si 10 kg Total naturalu s AK Červ, 10 kg Červeného játrového lososa, 20 kg testovaného boilies Ocean master a 10 kg testovaného boilies Milk shake. Na první zákrm jsem si vzal ještě 20 kg boilies mix druhů Krill/Seafood, Tuňák/kaviár a Kreveta/švestka. Dohromady docela dost kuliček, ale nakonec jsem byl za to rád. Jak říkávám, když brát nebude, tak se to snadno zase odveze domů a použije jindy.  To ovšem nebyl tento případ.

Rozbalil jsem vše potřebné a vyrazil na vodu. Byl to trochu šok. Všude řasy, nekonečné pásy řas a sem tam čisté místečko. Abych našel dvě dobrý, chytatelný místa, strávil jsem na vodě dvě hodiny. Na každé místo jsem nakrmil 10 kg připraveného boilies na první zákrm. Táta musí mít vždy svojí jednoduchou cestu. Vzal si potápěčské brýle, proplaval si to před sebou. Pak prohlásil, že tam má taky místo bez řas a chytal na odhoz. Večer jsem si rozbalil lehátko a deštník a takto jsem spal celý týden. Pěkně u prutů, i když chata byla lákavá. :-)

Do rána se kapři prožrali prvním zákrmem a já se radoval z prvních dvou slovenských kaprů. Od té doby už to v podstatě bralo až do konce.

První dva slovenští kapři -

Přes den se povedli další kapři, z nichž měl jeden přes 10 kg. Druhý den ráno jsem měl už na kontě 10 kaprů. Vyrazili jsme do aqua parku. Vaneska je vodní živel a v bazénech se vždycky vyřádí.

Třetí noc jsem téměř oka nezamhouřil. Bralo to výborně. Místo s Lososem jezdilo od začátku pravidelně včetně dalšího šupináče přes 10 kg. Ocean master zase vytáhl dva krásný lysce 12,4 a 12,7 kg. K tomu zabralo ještě pár menších kaprů do 10 kg. Už jsem byl zhýčkaný a kapry odhadem do 10 kg jsem rovnou u lodi pouštěl. Ráno jsem byl hotovej, spal jsem až do 12ti.

Čtvrtou noc se mi povedl na Červeného játrového lososa největší kapr výpravy, rovných 15 kg. Následoval ještě krásný šupík přes 12 kg na Total natural. A přes den znovu aqua park. :-)

Pátou noc to zase bralo, ale nic pořádného. A byl tu už pátek. Vyrazili jsme do bratislavské zoo. Tam jsme si užili den. Večer bylo milé překvapení, že mi nikdo na vodě nesebral tyčovky. Ale jak se dalo čekat, najeli rybáři, dost rybářů. Záběrů ubylo, ale větším kaprům už se nechtělo. Nakonec jsem si ještě rád vyfotil závěrečného 9 kg šupíka.

Z boilies na Slovensku nejlépe fungoval Červený játrový losos, také jsem mu dával největší prostor. Total také skvěle chytal. Ocean master tahal jen slušnější ryby. Milk shake jsem měl s sebou jen 20 mm kuličky. To spolu s jeho atraktivitou znamenalo vyvézt, za chvíli záběr od prvního kapříka, co jel kolem a znovu vyvézt... Ale také slušného kapra chytil, i když z týdne dostal možnost jen pár hodin.

Z dovolené jsem byl nadšený. Na Slovensku je krásně a i když jsem se rybařině nevěnoval na 100%, tak jsem si krásně zachytal. Táta se nakonec u břehu také kapra dočkal, karas mu sem tam zabral. Na rybku chytil i pár candátů, úhoře. Takže byl také spokojený. Tak zase někdy Slovensko!

5da4d3b0970a2.jpg
5da4d3ec51a7a.jpg
5da4d3fe942a1.jpg
5da4d457b3603.jpg
5da4d47f92971.jpg
5da4d4b0c5670.jpg
5da4d4f7b090f.jpg
5da4d529395fb.jpg
5da4d5441adf5.jpg
5da4d573e143d.jpg
5da4d5b1e6dfb.jpg
5da4d7d574c7a.jpg
5da4d851c6c84.jpg
5da4d88053ecb.jpg
5da4d89d9cebf.jpg
5da4d8b122430.jpg
5da4d93bcd0b9.jpg
5da4d95e2037f.jpg
5da4daeddedcb.jpg
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.