"Co bys chtěla? V lednu."

09.01. 2022

Zprávu napsal: Ivča - amatérka :)

Ahoj všichni FreeFish nadšenci,

je tomu pár dní, co jsme se s Pavčou rozhodli vyrazit poprvé otestovat novej cajk, co nám nadělil Ježíšek. Já dostala pro některé z vás tak tyčky k rajčatům, ale já to nazývám pruty - moje, první, osobní, moje, takže jsem se nemohla dočkat, až pobavím chladuodolné osazenstvo naší Veselské svazovky tím, jak to tam prvně švihnu pár metrů před sebe. 6. ledna byl onen Den D., kdy jsem kývla na dobrovolné vymrznutí u vody.

Ráno/dopo jsem si nahodila 8-měsíčního miniprcka, oba zakuklení jak na severní pól, Pavča naložil cajky a na místo jsme dorazili cca po 10. hodině. Vzhledem k tomu, že Pavča byl na kapry nadrbanej jak puberťák na první sex, šlo veškeré jeho gentlemanství stranou a místo přístřešku nebo sezení šel honem honem rvát koule na místo. Bylo skoro poledne, když jsem se zmrzlá až na kost dostala na řadu já.

Na první proutek jsem políčila plovečku Ledového šoka 14 mm v nových barvách a na druhý, řekla bych už tradičně :D , jednu klasickou potápivou kuličku Milkshake (20 mm). Oba náhozy se povedly nad veškerá očekávání, to se pochválit prostě musím. Prochladlá a inspirovaná Pavčovo economy fishingem jsem se absolutně vyprdla na krmení s tím, že pokud má ryba přijít, přijde i tak. A taky bych to stejně zakrmila úplně jinam, než jsem nahodila :D

Během příprav a nahazování se aspoň pocitově oteplilo a konečně jsem si užívala to, že jsme na čerstvém vzduchu v krásné, byť aktuálně nezelené, přírodě. Se záběrem jsem v takové zimě moc nepočítala, spíš vůbec, a o to větší bylo moje překvapení, když najednou slyším zvuk, při kterém se většině rybářů zastavuje srdce. Ano, světe div se, hulákal na mě hlásič. Naštěstí jsem zrovna neměla mimčo na sobě, takže nic nebránilo tomu, jít si zdolat první úlovek na nový prut. Bohužel jsem tedy, k Pavčovo pobavení, vytáhla akorát cejna. No co už, mně začátečnici to stačí, nemůžu se přece hned ze začátku moc namlsat. :) Tím jsem brala své štěstí za vypotřebované a o to víc mě pak šokovalo, když se za chvíli rozjel druhý prut. Ryba, která se rozhodla pokřtít můj druhý prut byl naštěstí už krásný kapřík. Lysec. Prostě ty kuličky očividně fungujou nezávisle na venkovní teplotě.

Kolem druhé odpoledne se na nás přišel podívat a prohodit pár slov i šéf Ondra. Ukázala jsem mu fotku úlovku a má nevinná otázka zněla jasně: "To má smysl s tímhle psát zprávu od vody?" A jeho zkušená odpověď ještě jasněji: "A co bys chtěla? V lednu." To totiž asi nečekal, že mu k takovému kaprovi sepíšu takový román :D

Po pozdějším zauvažování v teple domova jsem si však řekla, že za těch pár hodin (ve 3 odpo jsme balili) to stálo. Namotivovaná jsem to chtěla zkusit i další den, ale bohužel nám voda přes noc zamrzla.

61db471bc493f.jpg
61db4725477ff.jpg
61db47358436a.jpg
Zobrazeno: 153 x
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.